Cofnij


      -- POLSKI --
Cykl Słowo o smoku

OSTATNI WŁADCA

(Tom II cyklu)
-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------

      (Prequel) Czytelnik tomu I na pewno jest ciekawy, kim właściwie jest Smok, skąd się wziął I dlaczego ma takie dziwne wspomnienia, zupełnie nie pasujące do otaczającego go świata. A także jakie cele przyświecały owym tajemniczym Władcom. Na większość z tych pytań znajdzie tu odpowiedź.
      Dowiadujemy się, kto i w jakim celu stworzył Smoka oraz poznajemy tajemniczego przybysza z innego świata - Ostatniego Władcę. Z krótkiego "współczesnego" fragmentu na początku dowiadujemy się też, że Smok jest już ojcem małej, czarnej smoczki - Węgielka.

-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------
OSTATNI WŁADCA
(Download .DOCX-file, size 231kb)
Tom II cyklu. Okładka - Victoria Schulz

Kilka słów o autorze przekładu


      Jacek Izworski urodził się w roku 1950. W niemowlęctwie przeszedł ciężką chorobę, po której został inwalidą. Mimo to ukonczył studia bibliotekoznawstwa, ale pracował tylko dorywczo, żyjąc głównie z renty. Fantastyką zaczął pasjonować się jeszcze w liceum. Jest autorem powieści SF "Gwiezdne szczenię" (1986) i fantasy dla młodzieży "Węzeł światów" (tom I "Dwa światy" 2014, tom II "Na granicy światów" 2016, tom III niedokończony). Opracował też bibliografię fantastyki polskiej za lata 1945-1989 - w czasopismach "Fantastyka" i "Nowa Fantastyka" doprowadzono ją tylko do roku 1986 - i przetłumaczył z rosyjskiego kilka opowiadań. Obecnie tłumaczy kilkunastotomowy cykl powieści SF Pawła Szumiła "Słowo o smoku".

Wszystkie wyłożone na stronie dzieła są dostępne do
NIEKOMERCYJNEGO wykorzystania w postaci elektronicznejCofnij<script></body></html>