Cofnij


      -- POLSKI --
Cykl Słowo o smoku

Dawno zapomniana planeta

(Tom III cyklu)-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------

      Tym razem bohaterów cyklu "SŁOWO O SMOKU" czekają jeszcze niebezpieczniejsze przygody. Grupa młodych badaczy odkrywa na orbicie dalekiej planety Sekond starą stację kosmiczną Władców. Postanawiają dostać się na planetę znalezionym na stacji promem, ale przy lądowaniu prom ulega awarii i młodzi ludzie omal nie giną.
      Ale tu wydarzenia dopiero się zaczynają. Jedyny nietknięty członek załogi, dziewczyna Sandra, odkrywa na planecie barbarzyńską cywilizację i trafia do niewoli.
      Tymczasem Smok dowiaduje się o zniknięciu ekspedycji...

                                                      G. Lokchard-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------DAWNO ZAPOMNIANA PLANETA
(Download .DOCX-file, size 453kb)

Kilka słów o autorze przekładu


      Jacek Izworski urodził się w roku 1950. W niemowlęctwie przeszedł ciężką chorobę, po której został inwalidą. Mimo to ukonczył studia bibliotekoznawstwa, ale pracował tylko dorywczo, żyjąc głównie z renty. Fantastyką zaczął pasjonować się jeszcze w liceum. Jest autorem powieści SF "Gwiezdne szczenię" (1986) i fantasy dla młodzieży "Węzeł światów" (tom I "Dwa światy" 2014, tom II "Na granicy światów" 2016, tom III niedokończony). Opracował też bibliografię fantastyki polskiej za lata 1945-1989 - w czasopismach "Fantastyka" i "Nowa Fantastyka" doprowadzono ją tylko do roku 1986 - i przetłumaczył z rosyjskiego kilka opowiadań. Obecnie tłumaczy kilkunastotomowy cykl powieści SF Pawła Szumiła "Słowo o smoku".

Wszystkie wyłożone na stronie dzieła są dostępne do
NIEKOMERCYJNEGO wykorzystania w postaci elektronicznejCofnij<script></body></html>