Cofnij


      -- POLSKI --
Cykl Słowo o smoku

ZOSTAĆ SMOKIEM

(Tom V cyklu)
-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------

      Z wyjątkiem epilogu akcja rozgrywa się mniej więcej równocześnie z zasadniczą akcją Smoka zamku Kongów, ale na zupełnie innej planecie. Planetą tą, zwaną Strefą, utworzyły smoki, ale ludzie urządzili na niej kolonię karną, do której zsyłają najgrożniejszych przestśpców, co wpływa na zwolnienie jej terraformowania.
      Główny bohater, Mrok, zabójca z wieloletnim stażem, próbuje uciec z katorżniczej planety. Znajduje rannego smoczego noworodka i ratuje go, licząc na ucieczkę w jego ciele. Stopniowo przywiązuje się do niego - a raczej, jak się okazuje, do niej. Dalsza treść książki zawiera mnóstwo przygód i happy end, będący zarazem prologiem do następnych tomów serii.
      Pierwsza próba autora wyjścia poza krąg dotychczasowych tematów, pomysłów i bohaterów. Nie do końca mu się to udało, ale tom jest najlepszy po pierwszym.

-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------
ZOSTAĆ SMOKIEM
(Download .DOCX-file, size 331kb)

Kilka słów o autorze przekładu


      Jacek Izworski urodził się w roku 1950. W niemowlęctwie przeszedł ciężką chorobę, po której został inwalidą. Mimo to ukonczył studia bibliotekoznawstwa, ale pracował tylko dorywczo, żyjąc głównie z renty. Fantastyką zaczął pasjonować się jeszcze w liceum. Jest autorem powieści SF "Gwiezdne szczenię" (1986) i fantasy dla młodzieży "Węzeł światów" (tom I "Dwa światy" 2014, tom II "Na granicy światów" 2016, tom III niedokończony). Opracował też bibliografię fantastyki polskiej za lata 1945-1989 - w czasopismach "Fantastyka" i "Nowa Fantastyka" doprowadzono ją tylko do roku 1986 - i przetłumaczył z rosyjskiego kilka opowiadań. Obecnie tłumaczy kilkunastotomowy cykl powieści SF Pawła Szumiła "Słowo o smoku".

Wszystkie wyłożone na stronie dzieła są dostępne do
NIEKOMERCYJNEGO wykorzystania w postaci elektronicznejCofnij<script></body></html>