Cofnij


      -- POLSKI --
Cykl Słowo o smoku

DŁUG WOBEC GATUNKU

(Tom X cyklu)








-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------

      Hakerzy... Kim oni są? Dlaczego zjawisko hakerstwa tak przeraża wszystkich, związanych z Internetem? Odpowiedzi na podobne pytania jest całe mnóstwo, często przeciwstawnych, ale jednego faktu nikt nie może zaprzeczyć: żeby być hakerem wysokiej klasy, trzeba mieć naprawdę sporo rozumu, wiedzy, pomysłowości, a często i zwykłego fartu. Obojętne, czy jest się człowiekiem, czy smokiem, czy jeszcze inną istotą.
      Ale co będzie, jeśli u najlepszego hakera zagrożonej katastrofą planety pojawi się zupełnie inne uczucie? Jeśli nagle poczuje... dług wobec własnego gatunku?
      Jedna z najlepszych powieści cyklu.

                                                      G. Lokchard



-----------------------------ADNOTACJA---------------------------------








DŁUG WOBEC GATUNKU
(Download .DOCX-file, size 1439kb)









Kilka słów o autorze przekładu


      Jacek Izworski urodził się w roku 1950. W niemowlęctwie przeszedł ciężką chorobę, po której został inwalidą. Mimo to ukonczył studia bibliotekoznawstwa, ale pracował tylko dorywczo, żyjąc głównie z renty. Fantastyką zaczął pasjonować się jeszcze w liceum. Jest autorem powieści SF "Gwiezdne szczenię" (1986) i fantasy dla młodzieży "Węzeł światów" (tom I "Dwa światy" 2014, tom II "Na granicy światów" 2016, tom III niedokończony). Opracował też bibliografię fantastyki polskiej za lata 1945-1989 - w czasopismach "Fantastyka" i "Nowa Fantastyka" doprowadzono ją tylko do roku 1986 - i przetłumaczył z rosyjskiego kilka opowiadań. Obecnie tłumaczy kilkunastotomowy cykl powieści SF Pawła Szumiła "Słowo o smoku".





Wszystkie wyłożone na stronie dzieła są dostępne do
NIEKOMERCYJNEGO wykorzystania w postaci elektronicznej



Cofnij



<script></body></html>